İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ana Sayfa
  3. Amazon’un Türkiye’de ki İlk Reklamı Yayında!

Amazon’un Türkiye’de ki İlk Reklamı Yayında!

Amazon

E-ticaret sitesi Amazon’un Türkiye’de ki ilk reklam filmi yayınlandı.

Amazon şirketi bugün yeni reklam filmi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Aslında bu Amazon şirketinin Türkiye’de ki ilk reklam filmi değildi. Şirket geçtiğimiz yıllarda Türkiye e-ticaret pazarına ilk girdiği sırada da bir tanıtım videosu yayınlamıştı. İlk yayınladığı tanıtım ile beklediği ilgiyi görmeyen şirket oldukça fazla hayal kırıklığına uğradı. Fakat Amazon gibi büyük bir e-ticaret firması için gerçekten sönük bir yapıdaydı demek mümkün.

Amazon şirketi ülkemize geleli 2 yıldan fazla oldu. Ancak hedeflediği potansiyel kullanıcı kitlesine ne yazık ki ulaşamadı. Platformu canlandırmak için bugün tekrar yeni reklamı karşımıza çıkan şirket, bu defa kayda değer bir ilerleme kaydetmiş diyebiliriz.

Amazon Şirketinin Reklam Filmi

Amazon firmasının ilk çıktığı zamanda yayınladığı tanıtım filmini saymazsak ülkemizde ki ilk reklam kampanyası bu oldu diyebiliriz. Reklam an itibari ile yayında olacak. Amazon şirketinin hazırladığı bu reklam filmini hem televizyon hem de radyolar üzerinden görebilirsiniz.

Rakiplerine göre oldukça pasif kalan sitenin bu reklam ile mümkün olan en yüksek sayıda potansiyel tüketiciye ulaşması amaçlanıyor. Bunun yanında , kampanya kapsamında tüketicilere, yüzde 70’e varan indirim imkanları da sunulacağını da belirtmek istiyoruz. Bugün  başlayan kampanya, 31 Aralık tarihine kadar aralıksız devam edecek.

2020 yılında Türkiye, korona virüs etkisiyle e-ticarete çok daha fazla önem vermeye başladı. Özellikle de kasım ayı indirimleri, tüketicileri oldukça fazla alışverişe sevk etti. Bu yönden bakacak olursa Trendyol sitesi, kasım ayının en çok satış yapılan e-ticaret sitesi oldu. Ek olarak tüketiciler, harcadıkları paralarla da ülkemizde büyük rekorlar kırdılar. Bu başarıları görmezden gelmeyen Amazon firması, e-ticaret sektöründe ki konumunu daha da iyi seviyelere çıkarmak için kampanyalarını arttırmış diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir