İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Bill Gates’in Önerdiği Yazılım Kursları

Bill Gates’in Önerdiği Yazılım Kursları

Bill Gates'in Öerdiği Yazılım Kursları

Faydalı Yazılımlar

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in tavsiye ettiği yazılımları sizler için araştırdık.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kendi bloğunda yeni bir paylaşımda bulundu. Bill Gates bu paylaşımında önerdiği yazılım kurslarını paylaştı. Paylaşılan kursların en güzel yanı da ücretsiz olması. Bill Gates’in önerdiği kurslar Khan Academy ve Code.org platformlarında bulunuyor. Amerikalı teknoloji devi Microsoft’un kurucu ismi Bill Gates, yazılım sektöründe kendini geliştirmek isteyenlerin ve ilgi duyanların hayatlarını değiştirecek paylaşımlarda bulundu. Yaptığı açıklamada favori kurslarını ve dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan Bill Gates, ücretsiz kurslardan da bahsetti.

Intro to Program

Intro to Programming

Bill Gates bloğunda paylaştığı önerilerde yazılım ailgi duyan bireylere öncelikle “Intro to Programming” isimli kursu almaları yönünde tavsiyede bulundu. Kodlama öğrenmenin en önemli şartının eleştirel düşünme olduğunu vurgulayan Gates, bu kurs ile soru sormanın rahatlıkla öğrenilebileceğini söylüyor. Khan Academy‘de bulunan bu ücretsiz kursa ulaşmak için, burada bulunan bağlantıyı tıklayabilirsiniz..

JS: Drawing and animation

Intro to JS: Drawing and animation

Bill Gates’in önerdiği iki numaraları kurs da Khan Academy’de bulunuyor. Ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış olan bu yazılım kursu, JavaScript’in en temelden anlaşılmasını sağlıyor. Ayrıca bu kurs grafiklerle de destekleniyor. Örneğin bir kurbağayı yazılımla canlandırıyorsunuz. Ücretsiz olan bu kursa, burada bulunan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

HTML/CSS: Making webpages

Intro to HTML/CSS: Making webpages

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu kurs, bir internet sitesinin nasıl yapılabileceğini anlatıyor. Bill Gates, bu kursun düşünme şeklinizin değişmesine yarar sağlayacağını ifade ediyor. Kursu incelemek için, burada bulunan bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Hour of Code

Hour of Code

Bill Gates’in Code.org üzerinden öneride bulunduğu bir diğer kurs, “Hour of Code” olarak karşımıza çıkıyor. Görselliğin yoğun şekilde işlendiği bu ücretsiz kurs, yazılıma temelden başlayabileceğiniz, kolay şeyleri öğrenebileceğiniz bir ders niteliğinde. Bu kursu inceledikten sonra basit yazılım oluşturmayı genel ayrıntılarıyla öğrenmiş olacaksınız. Kursa, buradaki bağlantıya tıklayarak girebilirsiniz.

Dilerseniz ”Enes Batur Trafik Kazası Geçirdi” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap