İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. BMW’den Elektrikli Wingsuit!

BMW’den Elektrikli Wingsuit!

BMW Elektrikli Wingsuit

Ekstrem Spora da El Attılar!

BMW Sporcuların daha uzun kullanabilmesi için Elektrikli Wingsuit geliştirdi.

Motorsiklet ve otomobil devi BMW bu seferde ekstrem sporlara el attı. Şirket, Designworks ve Peter Salzmann ortaklığı ile elektrikli Wingsuit tasarladı. Wingsuit uçuşları, adrenalin tutkunu insanların vazgeçilmezidir diyebiliriz. Bu uçuşlarda sporcular, uçaktan ya da oldukça yüksek yamaçlardan aşağı kendilerini bırakırlar. Bu atlayışlar sırasında özel olarak üretilmiş, rüzgara dayanıklı ve oldukça pahalı bir kıyafet kullanılır. Oldukça yüksek mesafelerden yapılan bu atlayışlarda kullanılan kıyafetlerde, kol ve bacak bölgelerinde içi havayla şişirilmiş bölümler bulunur. Düşüşü yavaşlatan bu şişkin kısımlar sayesinde sporcuların gökyüzünde süzülme süreleri uzar. BMW Wingsuit uçuşlarında sporculara bir başka deyişle ek kuvvet sağlayabilecek elektrikli Wingsuit tasarladı..

Elektrikli Wingsuit Tanıtım

Hayata geçirilen bu proje, BMW, Designworks ve tecrübeli bir Wingsuit pilotu Peter Salzmann iş birliğiyle tasarlandı ve faaliyete geçirildi. Elektrikli Wingsuit mekanizmasında, her biri 10 beygir gücündeki elektrikli motorlar ve bu motorlarda  iki adet karbon fiber itici pervane yer alıyor. Gücünü bataryadan alan bu itici pervaneler, dakikada 25 bin kez dönebilme özelliğine sahip. İticilerin sağladığı bu kuvvet ile sporcuların hızı saatte 299 km’nin üstüne kadar çıkıyor. Yukarıda ki tanıtım videosundan da izleyebileceğiniz Salzmann ve diğer iki pilot 9.842 fit yükseklikten atlayarak bu itici pervaneler için bir test uçuşu da gerçekleştirdi.

Büyük İlgi Çekti

 

BMW Elektrikli Wingsuit Tasarımı
BMW Elektrikli Wingsuit Tasarımı

Alman otomobil devi BMW tarafından hizmete sunulan elektrikli Wingsuit tasarımı, Peter Salzmann’ın bu sporu farklı bir seviyeye çıkarma düşüncesiyle ortaya çıktı. Bu itici pervaneler, sizlerin de tahmin edebileceğiniz gibi sporcuların daha uzun bir süre boyunca uçabilmelerine imkân tanıyor. Teknoloji devi BMW bu hamlesi ile çok farklı bir alan olan ekstrem sporlarda bir ilke imza atmış oldu.

Dilerseniz ”Huawei, FreeBuds Studio’yu Tanıttı!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir