1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Covid-19’la Dalga Geçen Hemşire İzne Ayrıldı

Covid-19’la Dalga Geçen Hemşire İzne Ayrıldı

hemşire

Alay Etmişti

Tiktok videosunda covid-19 virüsü ile dalga geçen hemşire idari izne ayrıldı

Bir sağlık görevlisi geçtiğimiz günlerde TikTok hesabından paylaştığı video ile büyük tepki almıştı. Gelen tepkiler sonrası hastane yönetimi tarafından uzaklaştırma aldı. Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklama da bu paylaşımların hastane ve çalışanları ile herhangi bir ilgisinin olmadığı belirtildi.

İlk yeni tip korona virüs  vakasının ortaya çıkmasının üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve dünya hâlâ bu virüsün yayılmasını önlemek için pek çok tedbir alıyor. Alınan bu tedbirlerden bazıları virüsün insanlar arasındaki bulaşma riskini önlemek için maske takmak, sosyal mesafeye uymak ve seyahat sınırlarından oluşuyor. Fakat bazı kişiler, bu tedbirlere uymadığı gibi birde dalga geçebiliyor.

Şimdi ise ABD’nin Oregon eyaletinin başkenti Salem bölgesinde bir sağlık görevlisi, COVID-19‘la dalga geçercesine paylaştığı TikTok videoları sebebiyle idari izne ayrıldı. Salem Statesman Journal’a göre ismi Ashley Grames olan kadın, bölgedeki Salem Health’te çalışıyordu. Söz konusu TikTok paylaşımında ise kadın, maske takmak ve sosyal mesafeye uymak gibi tedbirlerle alay ediyordu.

Gelen yoğun tepkilerin ardından kadının TikTok hesabı da kapatıldı. Orijinal video silinmiş olsa da kopyaları hala TikTok’ta dolaşıyor. @loveiskind05 isimli hesaptan paylaşılan orijinal videoda hemşire, “İş arkadaşlarım hâlâ seyahat ettiğimi, dışarıda maske takmadığımı ve çocuklarımın oyun aktivitelerine izin verdiğimi görünce” gibi bir video paylaşmıştı.

BuzzFeed sitesine göre videodan sonra pek çok kişi videodaki hemşirenin kimliğini tespit ederek Salem’deki hastaneyi bu konu hakkında uyardı. Olayın üzerine hastane yönetimi kadını “soruşturma süresi boyunca idari izne” ayırdı. Hastaneden olay hakkında yapılan açıklamada tek bir kişinin yaptığı bu paylaşımın Salem Health‘in ve personellerinin konumunu yansıtmadığını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap