İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Dark Web’de Covid-19 Aşıları Fahiş Fiyatlar İle Satışta!

Dark Web’de Covid-19 Aşıları Fahiş Fiyatlar İle Satışta!

Pfizer’ın COVID-19 Aşısı

Pfizer şirketinin COVID-19 Aşısı Olduğu İddia Edilen Aşılar, Dark Web sitelerinde fahiş fiyatlarla satışa çıkarılıyor.

Dünyanın pandemi salgınına karşı en büyük umutlarından bir tanesi olan Pfizer/BioNTech aşısı, yeni bir dolandırıcılık iddiaları ile çalkalanıyor. Dark Web‘de uyuşturucu satıcılarının Pfizer/BioNTech korona virüs aşısını sattığı tespit edildi.

Dünya çapında 1,5 milyondan fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan korona virüs salgını, dünyanın birçok bölgesinde tekrar yükselişe geçmiş durumda yer alıyor. Geçtiğimiz 3 Kasım tarihinde dünya çapında 690 binden fazla yeni korona virüs tanısı koyuldu. Yine aynı gün içerisinde 12 bin 500’den fazla vefat gerçekleşti.

Salgın, küresel anlamda etkisini ağır bir şekilde hissettirmeye devam ediyorken umut vaat eden çeşitli aşı çalışmaları da sürdürülüyor. Pfizer/BioNTech ortaklığında yapılan aşı ise üstünde çalışılan aşılar arasında en çok umut vaat edenlerden bir tanesi olarak biliniyor. Üstelik insanlığın korona virüs hastalığına karşı umudu olan bu önemli aşının, internetin karanlık dünyasında satışa çıktığı iddia ediliyor.

Şu an dünya çapında korona virüs aşısına ihtiyaç duyan on binlerce insan bulunuyor. Betanews’ta yer alan habere göre ise Dark Web‘de bulunan uyuşturucu satıcıları, Pfizer/BioNTech’in COVID-19 aşısının ticaretini yapıyorlar. Üstelik buralarda bu aşının fiyatı 1.300 dolara (10 bin 140 TL) kadar çıkabiliyor.

Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen mRNA aşısı, 43 binden fazla kişinin yer aldığı Faz 3 denemelerinde %95’lik bir başarı göstererek umutların yeşermesini sağladı. Fakat yapılan açıklamalarda bu aşının -70 derecelik bir soğuklukta muhafaza edilmesi gerektiği ve buzdolabında sadece 5 gün dayanabildiği belirtilmişti. Dolayısıyla Dark Web’de satılan aşının gerçek aşı olma ihtimali pek bulunmuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap