1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Efsane Cuma Kampanyalarında Rekor Türkiye’de!

Efsane Cuma Kampanyalarında Rekor Türkiye’de!

Efsane cuma kampanyaları

Rekor Üstüne Rekor

Efsane cuma kampanyaları kapsamında yapılan satışlar rekor üstüne rekor kırdı.

Dünya çapında hizmet veren ödeme sağlayıcısı PayU, Efsane Cuma günleri istatistiklerini paylaştı. Yapılan açıklamalarda, Türkiye’nin dünya rekoruna ulaştığı belirtildi. Türkiye, dakika bazında en çok alışveriş yapılan ülke olarak belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda İyzico’nun “Efsane Cuma” kampanyaları kapsamındaki istatistikleri de oldukça ses getirmişti. Bu kez daha detaylı bir araştırma yapıldı. Bu araştırma dünya genelinde ödeme hizmeti veren PayU şirketinden geldi. Şirket, dünya çapında Efsane Cuma kampanyalarına dair istatistikleri paylaştı. Paylaşılan bu veriler, Türkiye’nin indirim kampanyalarında dünya rekoru kırdığını açıkça gösteriyor.

İyzico tarafından paylaşılan istatistiklerde, Efsane Cuma günlerindeki işlem hacminin 2019 yılına göre yüzde 103 arttığı belirtiliyor. Bunun yanında kullanıcıların sepet tutarı ortalamaları da 211 TL’den 273 TL’ye artış gösterdi. İşte İyzico ödeme şirketinin paylaştığı bu rakamlar, PayU’nun hizmet verdiği tüm ülkeler içerisinde Türkiye’nin öne çıkmasını sağladı. Türkiye, dakika bazında en çok alışveriş yapılan bölge olarak kayıtlara geçti.

2002 senesinde kurulan PayU, seneler içerisinde varlığını artırdı. Bu kapsamda aralarında Türkiye’nin de olduğu onlarca ülkede aktif olarak hizmet veren PayU, açıkladığı istatistikler arasında Türkiye’yi takip eden ülkelere de yer verdi. PayU’nun aktardığı bilgilere göre 2020’de dünyanın bir numarası olan Türkiye olarak belirlendi. Daha sonra sırasıyla Romanya ve Polonya geliyor.

Konuyla ilgili bilgiler, İyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu tarafından geldi. Efsane Cuma kapsamındaki indirimlerin tüketici ve pazar yerleri için büyük artılar sağladığını ifade eden Özbuğutu, virüs süreciyle birlikte internet üzerinden alışverişin oldukça arttığını söyledi. İnternet üzerinden yapılan alışverişler kimi tüketiciler için tek alternatif olarak görülmekte diyen İyzico CEO‘su, bu görüşün beraberinde rekor getirdiğini sözlerine ekledi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap