İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Gigabyte, Sıvı Soğutmalı Harici GPU Üretti

Gigabyte, Sıvı Soğutmalı Harici GPU Üretti

Gigabyte, Sıvı Soğutmalı Harici GPU

Dünyada İlk!

Gigabyte şirketi bir ilki başardı ve ilk sıvı soğutmalı ekran kartını üretti.

Ekran kartları yani kısaltma adıyla GPU’lar artık modern oyunların vazgeçilmezi haline geldi diyebiliriz. İyi bir grafik deneyimi yaşamak için kaliteli bir GPU‘a sahip olmak büyük önem taşıyor. Bunun yanında ekran kartları, son dönemin popüler pazarlarından olan kripto para mining işlemlerinde de aktif olarak kullanılıyor.

Gigabyte şirketi, bir ilke imza atarak sıvı soğutmalı ekran kartı üretti. Bu büyük buluş, tüm tüketicileri heyecanlandırırken ürünün detayları da merak konusu oldu. Gigabyte şirketi genellikle en sık tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Gigabyte , ürettiği bu yeni ürüne Aorus RTX Gaming Box adını verdi. Aorus RTX Gaming Box‘ın içerisinde NVIDIA GeForce RTX 3090 ya da GeForce RTX 3080 modelleri yer alıyor. Masaüstü bilgisayar ya da dizüstü bilgisayarlara bağlanabilen bu gaming box, bir kere bağlandığında Thunderbolt 3 aracılığı ile oyun veya 3 boyutlu animasyonlar alanında grafik verilerini besliyor.

Gigabyte şirketi, geçtiğimiz yıl da Aorus Gaming Box kutusunu çıkarmıştı. Bu kutunun içerisinde de NVIDIA’nın GeForce RTX 2080 Ti model ekran kartı yer alıyordu ve şu an 2.272 dolar gibi bir fiyata sahip. Tabi ki bu harici ekran kartında Aorus Waterforce soğutucu sistemi yer alıyor. Bu sayede oldukça sessiz bir çalışma performansı sergilemeyi başarıyor.

Gigabyte markası, yaptığı açıklamada daha dinamik bir çalışma ve uzun süre kullanım ömrü için sadece GPU’da değil ek olarak VRAM ve MOSFET’te de bazı iyileştirmeler yaptıklarını duyurdu. İçinde bulunan soğutma sistemi; büyük bir bakır plaka, alüminyum radyatör, 2 adet 120 mm soğutucu fan ve sıvı bloğu kullanıyor. Bu sistem ile daha verimli bir soğutma performansı ve daha düşük bir gürültü sesi elde ediliyor. Gigabyte sıvı soğutmalı ekran kartı, tüm oyun severler tarafından merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Tesla Model X’de Açık Mı Var?” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir