İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

Zamandan Tasarruf Edin!

Hayatı kolaylaştıracak pratik fikirler insanların hayatları boyunca daha iyi şeyler yapmalarına yarayan mükemmel icatlar olmuşlardır.

Günümüz dünyasında insan hayatı çok zor geçmekte ve insan pek çok şeyde zorlanmaktadır. İş stresi, okul stresi, yaşama gücü derken zaman zaman insan bitkin düşer. Ev hayatında hayatı kolaylaştıracak pratik fikirler sayesinde, insanlar pek çok şeyin stresinden kurtulacaktır. Kendine daha çok zaman ayıracak, zaman harcadığı pek çok şeyi daha kolay yapma kolaylığı olacaktır. İnsanın kendine zaman ayırması, yaşam verimliliğini arttıran bir husus olması dolayısıyla büyük önem arz etmektedir.

1- Ekmeklerinizin Yanına Birkaç Elma Koyun

1.     Ekmeklerinizin Yanına Birkaç Elma Koyun
1.     Ekmeklerinizin Yanına Birkaç Elma Koyun

Evlerde bayatlayan ve israf olan yemekler, pek çok insan için kötü bir durumdur. Ekmeği çöpe atmaya kimsenin gönlü el vermediği gibi, bayat ekmeği yemek de çok zordur. Bu durumun kurtarıcısı niteliği taşıyan ekmeğin yanına elma koyma fikri, ekmeklerin daha taze olmasını sağlar. İnsanlar ekmek dolabına koydukları birkaç elma ile aynı ekmeği ikinci gün de yiyebilir. Bu sayede pek çok ekmek çöpe gitmekten kurtulacaktır.

2- Karışan Kolyelere Son

Karışan Kolyelere Son
Karışan Kolyelere Son

Kadınların takı dolaplarında en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan bir tanesi de karışan kolyeleridir. Tüm takıları birbirine karıştıran ve pek çok kolyenin kullanılmaz hale gelmesine neden olan bu durum, oldukça rahatsız edicidir. Kadınlar kolyelerini bir pipete bağladıkları takdirde, kolyeleri birbirine karışmayacaktır. Kolyelerin üst üste konularak daha az yer kaplar hale gelmesini sağlayan bu durum, pek çok kadının hazırlanma süresini kısaltacaktır.

3- Hem Gözü Hem Mideyi Doyuran Muhteşem Krepler

Hem Gözü Hem Mideyi Doyuran Muhteşem Krepler
Hem Gözü Hem Mideyi Doyuran Muhteşem Krepler

Sabah kahvaltılarında krep en sevilen yiyeceklerden bir tanesidir. Ancak kişiler krep kepçesi kullansalar dahi, bazen kreplerin şeklini tutturamayabilir. Yuvarlak, ince ve güzel pişmiş krepler yapmak isteyen kişiler boş bir sos şişesi kullanabilir. Sos şişesinin içerisine iyice karılmış krep sosu konulur ve tavaya sos şişesi yardımıyla dökülür. Bu sayede krepler daha ince ve yumuşacık olacaklardır.

4- Soğan Doğramak Artık Canınızı Yakmayacak

Soğan Doğramak Artık Canınızı Yakmayacak
Soğan Doğramak Artık Canınızı Yakmayacak

Soğan doğramak son derece zahmetli ve maalesef zor bir iştir. Kişiler soğan doğrarken ağlamaları dolayısıyla, soğan doğramaktan nefret etmektedir. Pek de haksız olduklarını söylemek mümkün olmayacaktır çünkü gerçekten insanın canını yakmaktadır. Bu tatsız durumu ortadan kaldırmak için, kişiler soğanlarını ikiye ayırıp, yaklaşık 15 dakika soğanlarını buzlukta bekletmelidir. Soğanın konulacağı kabın kapağı açık bırakılmalıdır. Bu sayede soğanın acısını buzluk alacak, kişiler daha kolay soğan doğrayacaktır.

5- Artık Etleriniz Daha Yumuşak Olacak

Artık Etleriniz Daha Yumuşak Olacak
Artık Etleriniz Daha Yumuşak Olacak

Fırında ya da ızgarada pişirilen etler zaman zaman sert olabiliyor. Genellikle etlerin yapısıyla alakalı olan bu durum, yeme esnasında insanın ciddi anlamda rahatsız olmasına sebebiyet verebiliyor. Bu tatsız durumun ortadan kalkması için ürettiğimiz çözüm, kişilerin gerçekten çok işine yarayacak. Etlerinin yumuşacık olmasını ve kolay bir şekilde yenilebilmesini isteyen kişiler, etlerini yaklaşık yarım saat mayonez üzerinde bekletmelidir. Etin doğasına ait sertliği ortadan kaldıracak olan mayonez, ağızda dağılan etler olmasına yardımcı olacaktır.

6-Kıyafetlere Bulaşan Makyaj Lekeleri Kabusunuz Olmasın

Kıyafetlere Bulaşan Makyaj Lekeleri Kabusunuz Olmasın

Günümüzde en sık yaşanan durumlardan bir tanesi de, kıyafetlere bulaşan makyaj lekeleridir. Çeşitli sebepler ile bulaşan bu lekeler, özellikle beyaz kumaşlar üzerinden bir türlü gitmemektedir. Kıyafetlerin mahvolmasına neden olabilen bu durumdan kurtulmanın bir yolu vardır. Kişiler leke bölgesine saç spreyi sıkıp yaklaşık 10 dakika bekletmelidir. Daha sonra kıyafetin üzerindeki kir, duru su ile kolayca gidecektir. Hayat kurtarıcı nitelik taşıyan bu buluş, her çeşit kumaşın üzerinde işe yaramaktadır.

Dilerseniz ”Bir Neslin En İyi Arkadaşı: Playstationlar” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap