1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Huawei P50, HarmonyOS ile Birlikte Gelebilir

Huawei P50, HarmonyOS ile Birlikte Gelebilir

p50-serisi

Huawei P50 akıllı telefon, HarmonyOS ile yükli şekilde gelebilir.

Geçtiğimiz günlerde tüketicilerle paylaşılan haberde, Huawei markasının akıllı telefonlarda da kullanılabilen HarmonyOS 2.0‘nin geliştirici sürümünü yayınladığı belirtilmişti. Şimdiye kadar bu işletim sisteminin neler sunduğu hakkında detaylı bir bilgi mevcut değil ancak Huawei markasının yakın Çinli kaynaklar tarafından oldukça dikkat çekecek bazı söylemler ortaya atıldı. Sina Tech China’dan gelen bilgilere göre Huawei şirketi, P50 ailesi amiral gemisi yeni telefonlarını HarmonyOS 2.0 ile çalışır halde kullanıcılara sunacak.

Eğer bu iddialar gerçek ise, Huawei şirketi için bir devrim niteliği taşıyacak demek mülkün. Zira bugüne kadar Huawei şirketine ait hiçbir telefon, HarmonyOS ön yüklü olarak kullanıcılara sunulmamıştı. Böylelikle P50 modeli ile bir ilk yaşanmış olacak. Ancak bu durum çok da şaşılacak bir şey değil. Teknoloji devi, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda 2021 senesinin sonuna kadar en az 100 milyon akıllı telefonunu HarmonyOS’a uyarlamayı amaçladığını ifade etmişti.

Huawei P50 ailesinin bazı özellikleri şöyle olacak

Huawei P50

Yaklaşık bir 4 hafta önce tüketicilerle paylaşılan bir haberde, Huawei P50 serisinin tasarımının açığa çıktığı belirtilmişti. Yukarıda da görmekte olduğunuz bu şık tasarım, Huawei şirketinin patentlerine dayandırılarak ortaya çıkarılmıştı. Bu şık tasarıma göre telefonun bir çift ön kamera sistemi ve dört tane de arka kamera sistemi bulunacak. Fakat arka kamera tasarımı, pozisyonu sebebi ile bazı tüketicileri çileden çıkarabilecek türden diyebiliriz.

Huawei P50 ailesinin iç detayları ile ilgili pek çok unsurun sürpriz olacağını söyleyebiliriz. Teknoloji devi Huawei, ABD ambargosu sebebiyle parça tedarik sorunu yaşıyor. Üstelik şirketin elinde ne kadar miktarda Kirin işlemci olduğu da bilinmiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap