İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. iPhone 12 Şarj Cihazı Olmayacak Mı?

iPhone 12 Şarj Cihazı Olmayacak Mı?

İphone 12 Şarj Cihazı Artık Olmayacak Mı

Son bir ay içerisinde iPhone 12 hakkında birbirinden farklı haberlerin ortaya çıkması ile birlikte asılsız haberlerin de türemesine katkı sağlamış oldu. Her ne kadar doğru ya da yanlış, bu konuda kesin bir şey söylemek doğru olmasa da, İPhone 12’de şarj yuvasının olup, olmayacağı kafaları şimdiden oldukça fazla karıştırmaya başladı. iPhone 12 kulaklık olmayacak mı? iPhone 12 kutusunda şarj cihazı çıkmayacak mı? iPhone 12 şarj cihazı olmayacak mı? iPhone 12 şarj yuvası var mı? Gibi soruların cevabı, en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Birçok yeniliğin ortaya çıkmasına neden olan teknoloji, her geçen gün bir yeniliğin ortaya çıkmasına katkı sağlıyor. Bu yeniliklerden biri de; iPhone 12 üzerinde ortaya çıkan; şarj yuvasına yer verip vermeyeceği haberidir. Ortaya atılan bu bilginin doğruluğu, iPhone kullanıcıları tarafından merak konusu haline geldi. Teknoloji devi Apple, iPhone 12 üzerinde yer alması beklenen şarj portunu kaldırmayı düşündüğü dedikodusu ise çok hızlı bir şekilde yayılamaya başladı.

İphone 12 Şarj Cihazı Olmayacak Mı
İphone 12 Şarj Cihazı Olmayacak Mı?

Bu haberin asılsız ya da doğru olduğunu şu an için söylemek oldukça erken ancak Apple tarafından ortaya çıkan anket, kullanıcıların ve tedarikçilerin aklına; bu yeni cihazın “portsuz” olarak satışa sunulacağı düşüncesini ortaya çıkardı.

iPhone 12 Şarj Cihazı Olacak Mı, Olmayacak Mı?

Kullanıcıların merakla beklediği sorunun cevabını vermek için oldukça erken olduğunu ve bu konuda resmi bir kaynak olmadığını da söylemek isteriz. iPhone 12 şarj cihazı olmayacak mı? Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ortaya çıkan anket bu düşünceyi doğrular gibi olsa da, sadece bir dedikodudan ibaret olduğunu da unutmamak gerek. Her yeni bir model ile birlikte yeniliğe önem veren üretici, bu söylentilere henüz bir cevap vermedi ve vereceği gün sabırsızlıkla beklenmeye başlandı. Bu yeniliğe; evet, olsun hazırız diyen kullanıcılar olduğu kadar, olmasın henüz hazır değiliz diyenlerin olduğunu da belirtmek isteriz.

Eylül ayı boyunca; iPhone 12 hakkında birbirinden farklı bilgiler ortaya atılmış ve bilgilerin büyük bir bölümü gerçeği yansıtırken bir kısmının ise gerçeği yansıtmadığını görmüştük. Yeni cihazlarla birlikte kablolu kulaklığa son veren Apple, aynı şekilde şarj cihazına da son verecek mi? iPhone 12 şarj cihazı olmayacak söylentilerinin şu an için herhangi bir doğuluğu bulunmuyor ve herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Evet, Apple tarafından şarj portu kaldırılacak ancak bu yeniliğin 2021 yılı içerisinde olacağı bildirilmiştir. Uzmanlara göre ise; bu kadar kısa süre içerisinde yani 2020 yılında satışa sunulması imkânsız gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap