İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Kalitesiz Fotoğrafların Çözünürlüğü Nasıl Arttırılır?

Kalitesiz Fotoğrafların Çözünürlüğü Nasıl Arttırılır?

Let’s Enhance

Let’s Enhance

Kalitesiz fotoğraflarla uğraşmak artık tarih oluyor!

Aldığımız bir ekran görüntüsü, telefonumuzdan çektiğimiz bir fotoğraf ya da tabletimiz ile yakaladığımız bir doğa manzarası beklediğimizden daha düşük bir kalite de çıkabilir. Bunun bir çok sebebi vardır. Cihazımızın kapasitesi, çekim esnasında titreşim ve netlik problemi bunlardan bazılarıdır.

Kalitesiz fotoğraflarımızın çözünürlüğünü arttırabileceğimiz bazı yöntemler bulunuyor. Bunları web siteler ya da programlar aracılığı ile yapabilmeniz mümkün. Let’s Enhance projesi de bu konuda size harika çözümler üreten bir platform olma yolunda ilerliyor.

Yukarıda bulunan örnek resimde, kalitesiz pikseller dikkat çekiyor. Ancak sonraki resimlerde bu düşük kalitenin yerini ince ayrıntılar alıyor. Bu yazılım sitenin ara yüzüne bağlı olarak oldukça pratikleştirilmiş durumda. Sadece seçtiğiniz resimleri sayfaya sürükleyerek bırakmanız yeterli. Daha sonra işlemi başlatıp 2-3 dakika beklemeniz gerekiyor.

Sonuç olarak karşınıza çıkan filtre versiyonunda resmin çözünürlüğü kat ve kat artıyor. Örneğin; orijinal resmin boyutu 48.8 Kb iken sistemden geçirdikten sonra elde edilen görüntünün boyutu 4.2 MB olabiliyor. Magic, Boring filtrelerinden sonra Anti-jpg olarak bilinen bir filtre daha bulunuyor fakat bu filtre sadece resmin formatını PNG’ye çeviriyor.

Let’s Enhance adındaki bu projeyi deneyimlemek ve düşük çözünürlük resimlerinizi kaliteli bir hale getirmek için şuraya tıklamanız yeterli olacaktır. Sizlerde çözünürlük arttırma işlemleri için bu platformu deneyebilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan bu yazılım ile sürükle-bırak sistemi ile birkaç dakika da resimlerinizi birer şahesere dönüştürebilirsiniz.

Dilerseniz ”Amazon’da Bugün İndirime Giren 5 Teknolojik Ürün” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap