İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Oyunlarda FPS Gösteren 3 Program

Oyunlarda FPS Gösteren 3 Program

Oyunlarda FPS Gösteren 5 Araç

3 FPS Aracı

MMO oyunlar için FPS’nin kaç olduğu büyük önem taşır. FPS gösteren 3aracı sizler için sıraladık.

MMOFPS tarzı oyun tutkunları için FPS (Frame per Second) keyifli bir deneyim yaşamak için son derece önemlidir. FPS saniye başına görüntülenen kare sayısı olarak tanımlanabilir. Bu da FPS değeri yükseldikçe oyundaki akıcılığın artması anlamına geliyor. Oyunlarda FPS değerinin belli bir oranın altına kısa bir süreliğine bile düşmesi, oyunda ki bütün eğlencenizi baltalayabilir. Aşağıda FPS sayısını gösteren programları sizler için araştırdık.

Fraps

Fraps FPS
Fraps FPS

Bandicam gibi uzun senelerdir içerik üreticileri ve oyun severler tarafından tercih edilen Fraps programı, bu alandaki en köklü uygulamalardan biri diyebiliriz. Ekran kayıt özelliği ücretsiz sürümde kısıtlı olarak çalışsa da programın FPS gösterme ayarını ücretsiz ve sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

GeForce Experience

GeForce Experience FPS

NVIDIA şirketinin müşterileri için geliştirmiş olduğu GeForce Experience programı, NVIDIA ekran kartlarını kullananlar için çok önemli bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. GeForce Experience; sürücü güncelleme, oyun optimize, ekran kayıt sistemi ve FPS gösterme gibi birçok ayrıntıyla birlikte geliyor. Bunun yanında uygulamada yer alan ShadowPlay özelliğiyle beraber anlık olarak kayıt yapıp paylaşmak da mümkün.

RadeonPro

RadeonPro FPS
RadeonPro FPS

Yine NVIDIA şirketinin GeForce Experience sisteminin AMD cephesindeki bir türü olan RadeonPro programı, özellik bakımından GeForce Experience ile hemen hemen aynı diyebiliriz. RadeonPro,FPS gösterme özelliğinin yanında görüntülere kayıt sonrası efekt verme ayrıcalığıda da sunuyor.

Dilerseniz ”Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Fikirler” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir