İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. PowerPoint Benzeri 3 Program

PowerPoint Benzeri 3 Program

LibreOffice

3 Alternatif

PowerPoint programı, sunum hazırlama denildiğinde ön plana çıksa da aynı işlevi gören alternatif programlar da mevcut.

PowerPoint programı, özellikle okul hayatında ve iş dünyasında ilgi çekici sunumlar hazırlamak için verimli bir sistem olmasına rağmen pek ekonomik bir seçenek değildir. Hal böyle olunca PowerPoint sisteminin yüksek fiyatı bireyler için uygun bir seçenek olmaktan çıkıyor. Fakat PowerPoint uygulamasının yerine kullanabileceğiniz bazı ücretsiz sunum hazırlama sistemleri bulunuyor. Şimdi bu sistemlere hep beraber bir göz atalım.

1-LibreOffice

LibreOffice
LibreOffice

LibreOffice programı, Microsoft Office ile neredeyse aynı fonksiyonlara sahip ücretsiz bir sunum hazırlama yazılımıdır. Microsoft Office ve LibreOffice programı arasındaki en büyük fark, LibreOffice’in Microsoft OneDrive ile entegre olmaktan  yoksun olmasıdır. Bunun yanında LibreOffice programının da kendine ait avantajlı özellikleri vardır. Bu yazılım sayesinde Mac bilgisayarlarınızdaki varsayılan sunum programı olan Keynote’tan dosyaları pratik bir şekilde içe aktarabilirsiniz. Ek olarak uygulamada ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz birçok şablon da bulunuyor. Mobil cihazlarda ise Collabora Office isminde LibreOffice tabanlı bir uygulama yer alıyor.

2- Prezi

Prezi
Prezi

Prezi programı, sunumların standart yaklaşımını tersine çeviriyor. Birkaç sayfadan oluşan slaytlar oluşturmak yerine, bu sunum yazılımı size tek ve büyük bir tuval sunuyor. Sunumunuza resim blokları ya da metin ekleyebilir, ana slaytınızın içinde minyatür slaytlar bile oluşturabilirsiniz. Prezi programı her ne kadar karışık görünse de bu sunum platformunu pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat bu tür bir sunum programını kullanmak her durumda doğru olmayabilir. Özellikle iş hayatı için hazırlayacağınız sunumlarda sayfalar arası geçişler ve animasyonları pek etkileyici gözükmeyebilir.

3-Canva

Canva
Canva

Canva programı, herhangi bir indirme işlemi yapmadan direkt olarak web tarayıcınız üzerinden sunumlar hazırlayabileceğiniz bir  yazılımdır. Eğer hızlı ve profesyonel bir şekilde sunum hazırlamak istiyorsanız Canva sistemi sizin için en doğru seçim olacaktır. Bu sistem, slayt gösterinizi yaratmanıza destek olacak bir dizi ücretsiz tasarım şablonu da sunar ve bu tasarımlardaki şablonları ihtiyacınıza göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

Dilerseniz ”Playstore’da %95 İndirim Fırsatı!” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir