İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Samsung Galaxy A72’nin Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A72’nin Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A72

Dikkat Çekici

Samsung Galaxy A72’nin Tasarımı ve detaylı özellikleri ortaya çıktı.

Güney Koreli denilince akla tabi ki Samsung markası gelmektedir. Samsung şu sıralar 2021 model yeni akıllı telefonlarıyla gündemden düşmüyor. Şirketin yakın bir zamanda duyurması beklenen amiral gemisi modeli Galaxy S21 ailesinin tasarımlarının ortaya çıkmasının ardından orta segmentte tüketicilerin karşısına çıkacak Galaxy A52’nin tasarımı belli olmuştu. Bugünde Galaxy A72’nin yabancı kaynaklardan sızdırılan tasarımıyla sizlerin karşınızdayız.

Galaxy A72 modeline ait olduğu belirtilen bu görüntüler, telefonun delikli bir ekrana sahip olduğunu, telefonun arka bölümünde de dörtlü kamera kurulumunun olacağını gözler önüne seriyor. Ortaya atılan iddialara göre Galaxy A72’nin kamera sisteminde en az 64 MP‘lik bir ana kamera, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera sistemi ve 5 MP de makro kamera ile derinlik sensörü yer alacak.

Samsung Galaxy A72 Modelinin Tasarımı

Samsung Galaxy A72

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre Samsung markasının 2021 model orta segment akıllı telefonu Galaxy A72, 6, 7 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlük sunan AMOLED ekranla birlikte gelecek. Delikli tasarımda olan bu ekranın üzerindeki ön kamera sisteminin ise en az 32 MP çözünürlük sunacağı belirtiliyor. Bunun yanında kullanıcılar, ekranın içine yerleştirilmiş parmak izi tarayıcı sensörünü de bu telefonla kullanabilecekler.

Bu akıllı telefonun genel tasarımı ve ortaya çıkan bazı detaylı özellikleri böyle olsa da Galaxy A72’nin bilinmedik pek çok detayı var. Örnek verecek olursak; bu telefonun batarya kapasitesinin ne kadar olacağı, hangi işlemci ve RAM sistemine sahip olacağı şu an için bilinmemektedir. Muhtemelen Galaxy S21 serisiyle tanışmamızla doğru orantılı olarak, Galaxy A72 de çok uzak olmayan bir zamanda karşımıza çıkacak.

Yorum Yap

Yorum Yap