İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Samsung Kameraları Çığır Açacak!

Samsung Kameraları Çığır Açacak!

samsung

600 Mega Pixel

Teknoloji devi Samsung, yeni çıkacak akıllı telefonları için 600 MP’lik kameralar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Koreli teknoloji devi Samsung’un 600 MP’lik bir kamera üzerinde çalıştığını zaten bir çok kişi biliyordu. İşte bu projelerden elde edilen ilk meyveler bugün ortaya çıkmış oldu. Açıklama, telefon dünyasının yakından bildiği Ice Universe tarafından aktarıldı.

Güney Koreli telefon devi Samsung, yaklaşık 8 ay önce akıllı telefonlarının gelecekteki durumu hakkında çarpıcı bir bilgi paylaşmıştı. Samsung şirketinin sensör biriminde görev alanbaşkan yardımcısı John Yong-In Park, yayınladığı bir blog yazısında Samsung’un kameralardaki nihai amacın 600 megapiksele ulaşmak olduğunu söylemişti.

Ancak Samsung şirketinin bu açıklamasının üzerinden aylar geçtikten sonra şirketten bu konuya dair herhangi bir ilerleleme duymamıştık. Bugün ise daha önce pek çok telefon hakkında önemli bilgileri önceden paylaşan Ice Universe’ten bu konu hakkında çarpıcı bir paylaşım yapıldı. Ice Universe, Samsung şirketinin 600 MP kamera üzerinde gerçekten de çalışmalar yaptığını açıkladı.

Ice Universe, Twitter platformu üzerinden yaptığı açıklama da “Samsung gerçekten de 600 MP sensörler üzerinde çalışıyor!” ifadesine yer verdi. Akıllı telefon dünyasının ünlü ismi, paylaştığı bir Tweette bir de bir görsele yer verdi. Ice Universe’ün paylaştığı bu görselde 600 MP’lik bir kameranın Samsung şirketinin teknolojiyi tamamen değiştirmediği sürece akıllı telefonlarda yer alabileceğini gösteriyordu.

Mevcut teknoloji doğru korunduğu takdirde kamera, arka panelin %12’lik bir bölümünü kaplayacak. Fakat 600 MP’lik bu kameranın getirdiği büyük bir eksi yan da olacak. Akıllı telefon, 22 milimetrelik bir kamera çıkıntısına sebep olacak. Fakat yine görselde yer alan bir detaya göre ISOCELL, bu çıkıntıyı kısmen de olsa ortadan kaldırmaya çalışacak.

Yorum Yap

Yorum Yap