İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Samsung’da Bu Uygulamaya Başlıyor!

Samsung’da Bu Uygulamaya Başlıyor!

samsung

Üzücü Haber

Samsung’da şarj cihazı ve kulaklık koymayacak!

Brezilya’da ortaya çıkan bazı belgelere göre Samsung, Apple şirketinin iPhone 12 modelinde izlediğine benzer bir politika izleyecek ve Galaxy S21’in kutu içeriğine şarj cihazı ve kulaklığı koymayacak. Apple, iPhone 7 modeli ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine son verdiğinde Samsung, önce kendi akıllı telefonlarında kulaklık girişi olduğunu belirten ve iPhone 7 ile adeta alay eden reklam filmleri paylaştı. Bunun ardından ise kendi amiral gemisi akıllı telefonlarından da 3,5 mm kulaklık girişini çıkarttı.

Benzer bir durum olarak Apple, iPhone X modeli ile birlikte çentikli tasarıma geçiş yaptı ve Samsung, önce çentik tasarımı ile dalga geçti, sonra ise kendi Infinity-U ve Infinity-V adındaki damla çentik modelini tanıttı. Tahmin edebileceğiniz üzere Samsung şirketinin reklam ve pazarlama ekibi, bu iki olayın ardından yayınladıkları reklam filmlerini sessiz sedasız sosyal medyadan kaldırdılar.

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 12 ile birlikte akıllı telefonların kutusundan kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarttı. Kullanıcıların fazlasıyla tepkisini çeken bu gelişmeyi Samsung şirketi de görmezden gelmedi ve iPhone 12 tanıtımının hemen ardından Apple ile alay eden bir paylaşımda daha bulundu. Bu sebeple önceki tecrübelerimize dayanarak yakında Samsung akıllı telefonlardan da şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasının pekte sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

İşin komik tarafını bir kenara bırakacak olursak; Samsung şirketinin Galaxy S21 ailesinin kutusundan şarj adaptörü ve kulaklıkları kaldıracağı bir süredir konuşuluyor olsa da bu konuda henüz net bir doğrulama görememiştik. Ancak kısa bir zaman önce ortaya çıkan ve Brezilya’nın düzenleyici kurumu olan ANATEL’e ait bir belge, Galaxy S21 modelinin de iPhone 12’nin yolundan gideceği düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap