İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. YAŞAM
 3. Tarihin Unutulmaz Filmleri

Tarihin Unutulmaz Filmleri

Tarihin Unutulmaz Filmleri

Unutulmaz Eserler

Akıllarda yer etmeyi başarmış, pek çok kişi tarafından tekrar tekrar izlenmiş olan tarihin unutulmaz filmleri, sinema dünyasının büyük yapıtlarıdır. Herkesin hayatı boyunca en az bir kere izlemesi gereken bu filmler, geniş kitlelere hitap eden ve insanlara bir şeyler katan filmlerden oluşmaktadır. Her film; insanların hayata farklı bir gözle bakmasını sağlayacak kadar önemlidir. Bazı bazı hayatın içerisinden senaryolara yer verilen filmlerde işlenen konular çok çarpıcıdır. Günümüzde insanlar film izlemek istediklerinde, harcayacakları zamanı boşa geçirmek istemeyeceklerdir. İyi ki izledim diyebileceğiniz filmlerin bulunduğu listemizde, zamanınızı harcayacak ve size bir şey katmayacak hiçbir filme yer verilmemiştir.

 1. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli

Yaşanılan her mekanın nasıl daha kıymetli hale getirilebileceğini konu alan bu film, bir hapishanede geçiyor. İnsanlara çabaladıkları takdirde yapamayacakları hiçbir şey olmadığını gösteriyor. Bir hapishanede dahi zamanı nasıl verimli kılacağınız, bu filmde çok net gösteriliyor. İnsanların bir yerde mutlu olduklarında, altın kafese de sokulsalar o yeri arayacaklarının çok güzel bir örneği. İnternet üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda, IMDB puanı en yüksek olan film olarak listenin başında yer alan bu film, insana yaşamayı öğretecek cinsten. Tarihin unutulmaz filmleri arasında bulunan filmi, her yetişkin hayatı boyunca en az bir kez izlemeli.

 1. The Green Mile (Yeşil Yol) 

The Green Mile (Yeşil Yol) 
The Green Mile (Yeşil Yol)

İnsan hayatına yine çok şey katacağı ortada olan bu filmin etkisinden, en az 3 gün kurtulmak malesef mümkün olmuyor. İyiliğe adanmış bir yolun, aslında ne kadar zor bir yol olduğu, bu filmden başka hiçbir yerde daha iyi anlatılamazdı. İyiliği yüzünden suçlanan bir adam, suçsuz olduğunu söylemek yerine ölmenin daha kolay olduğunu düşünüyor. Böylesine anlamlı, insanı olduğu yaştan ilerilere götürecek olan bir film, tarihin unutulmaz filmleri arasında ilk sıraları hak ediyor.

 1. Truman Show

Truman Show
Truman Show

Hiç hayatınızın bir kurgudan ibaret olabileceğini düşündünüz mü? Arkadaşlıklarınızın yalan olduğunu, anne babanızın aslında anne babanız olmadığını, tüm düzenin sizin üzerinizde deney yapabilmek için kurgulandığını? Daha önce aklınıza bile gelmeyen bu sorular, bu film ile hayatınızın gerçeği haline gelecek gibi duruyor. En az 10 gün boyunca her şeyin yalan olabileceği düşüncesi ile dolaşmanıza neden olabilecek bu film, insan hayatını farklı kılıyor. İnsanların hareketlerine, başkalarının hareketlerine ve konuşmalarına dikkat etmesini mümkün kılıyor. Lise çağını geçmiş olan herkesin en az bir kez izlemesi gereken bu film, gerçeklerin bazen gerçek olmadığı gerçeğini insanın yüzüne çarpıyor. Çocuklarına hayatı öğretmek isteyen ebeveynler, bu film ile büyük adımlar kat etmiş oluyor. Herkes tarafından kandırılabilirsiniz, ancak kendinizi asla kandıramazsınız!

 1. Fight Club

Fight Club
Fight Club

“İnsanın bir boşluğa düştüğünde, tutunacak kimsesi yoksa, hayal ettiği kişiler var.” sözünü doğrulayan ve en detaylı şekilde açıklayan film budur. İnsan uykusuzluk ile ettiği mücadelesini, hiç hayal edemeyeceği şeyleri yaparak tamamlayabilir mi? Efsaneleşmiş ve yapım yılının üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş olan bu film, hala izlenme rekorları kırıyor. İnsanın içindeki şeytanı açığa çıkarmasının en iyi yolunun, başkalarına yansıtmak olduğunu gösteriyor. Filmin sonunun sizi bir hayli şaşırtacağını iddia etmek, hafif geliyor.  Tarihin unutulmaz filmleri listesinde yer alan muhteşem filmlerden biri olan Fight Club, insan hayatına farklı bir bakış açısı getirecektir. Herkesin hayatı boyunca en az bir kez izlemesi gereken bu film, çok değerlidir. Filmin oyuncuları Edward Norton ve Brad Pitt, harikalar yaratmıştır. Bu film yüzünden en az 10 gün insan kendini farklı hissedecektir. Etkileyici ve son derece anlamlı olan bu filmin, mutlaka izlenmesi gerekir.

Dilerseniz ”Yapay Zekanın Çalışma Prensibi” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir