1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Uber Geri Dönüyor!

Uber Geri Dönüyor!

Uber

İstinaf Mahkemesi Kararını Verdi

Yoğun tepkiler ve açılan davalardan sonra Türkiye’de faaliyetlerini durduran Uber tekrar geliyor!

Uber şirketi geçtiğimiz yıllarda ülkemizde ki faaliyetlerine başlamıştı. Taksiciler tarafından yoğun tepki alan şirket, birçok tartışmayı, kavgayı ve davaları da beraberinde getirmişti.

İstinaf mahkemesi tarafından alınan karar ile Uber uygulamasının Türkiye’de ki faaliyetlerine devam edebileceği belirtildi. Şirket artık sorunsuz bir şekilde taşımacılık faaliyetlerine devam edebilecek.

Sputnik Türkiye’ye bazı açıklamalarda bulunan  Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Önceki senelerde ki gibi eylemlerde bulunmayacağız. Artık hukuk yoluna başvuracağız ve sadece hukuk alanında hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı. Başkan Aksu yaptığı açıklama da alınan yeni kararla sadece T plakalı ticari taksilerin uygulamayı indirerek Uber taşımacılığı yapılabileceğini dile getirdi.

Sputnik Türkiye başkan Aksunun bu açıklamasından sonra Uber’i yalnızca T plakalı ticari araçlar kullanabilecekse bu sistemin varlığına neden karşı olduklarıyla ilgili soru yöneltti. Eyüp Aksu bu soruya “Yurt dışı menşeili bu uygulamanın çalışmaması, yerli ve milli olması lazım” şeklinde ifadelerde bulundu.

İstinaf Mahkemesi’nin verdiği bu karar ile açıklamalarda bulunan bir Uber Global sözcüsü ise bu durumla ilgili olarak, “Türkiye’ye gerçekten inanıyoruz ve çok bağlıyız. İstinaf Mahkemesi, Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimiz yönünde karar aldığı için çok mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’da bulunan tüm sarı taksi şoförlerine ve yolculara sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dilerseniz ”Türk Yapımı RPG Oyunu Geldi!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir