İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. VivaVideo Uygulaması Hakkında Skandal İddia!

VivaVideo Uygulaması Hakkında Skandal İddia!

VivaVideo

100 Milyondan Fazla İndirildi

100 milyondan fazla indirilen VivaVideo hakkında para çaldığına dair büyük iddialar bulunuyor.

Bildiğiniz gibi artık mobil uygulamalar hayatımızın bir parçası haline geldi. Telefonlarımız da ve tabletlerimiz de hemen hemen her gün çeşitli  uygulamalar ile keyifli vakit geçirebiliyoruz. Peki milyonlarca indirme sayısına ulaşan bir uygulama sizden habersiz premium üyelik alıp ödemeyi gerçekleştirse ve üstüne üstlük birde premium özelliklerini hesabınıza yansıtmasa ne hissedersiniz? Skandal değil mi?

İşte VivaVideo hakkında ki para çalma iddiası tam da bunu kapsıyor. İddaya göre uygulama milyonlarca kullanıcıdan habersiz premium üyelik alarak para çaldı. Yapılan araştırmalara göre VivaVideo tarafından tam 20 milyon ödeme talebi gönderildi. 12 milyondan fazla kişi tarafından puanlanan uygulamanın yetkilileri tarafından henüz bir açıklama gelmedi.

VivaVideo’nun güncellenen yeni sürümünün gelmesi ile olaylar başladı. Etkilenen ülkelerdeki kullanıcıların yorumlarına bakacak olursak VivaVideo uygulaması, yalnızca video düzenleme uygulaması olsa da GPS konumu, çalışan diğer uygulamalar hakkında bilgi alımı ve diğer uygulamaları kapatma gibi önemliizinler istiyordu. Bunun yanında uygulamada reklamlar üzerinden haksız gelir sağlanmasının önünü açan Batmobi SDK’si de yer alıyordu.

Kullanıcılarından premium üyelik ücretini  alan fakat özellikleri onlara vermeyen uygulamanın, bu yöntemle 19 ülkede kullanıcılarından toplam 27 milyon dolara yakın para çaldığı söyleniyor. Secure-D, bu gibi durumlardan kaçınmak için uygulama ve geliştiricisine dair internette bilgi edinmek ve istenen izinleri kontrol altına almak gibi önlemlerin alınması gerektiğini söylüyor.

Dilerseniz ”Dijital Pazarlama Hakkında Röportaj: TAHİR OTLU” Haberimizi de İnceleyebilirsiniz. HABERE GİT!

 

Yorum Yap

Yorum Yap