1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Windows 10, Android Uygulamaları Çalıştıracak

Windows 10, Android Uygulamaları Çalıştıracak

Windows-10

Yeni Özellik Yakında!

Yabancı kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sistemi için geliştirdiği yeni bir özellik mevcut.

2021 senesinin başında kullanıcılara sunulacağı bildirilen bu özellik, Android işletim sistemi için tasarlanan uygulamaların direkt Windows 10′ sisteminde çalışmasını sağlayacak. Bu şekilde emülatör kullanma devri artık bitmiş olacak. Microsoft şirketi ile ilgili sızdırdığı bazı bilgileri dünya çapında haber olan gazeteci Zac Bowden, Windows 10 işletim sistemi kullananların yüzünü güldürecek yeni bir bilgi verdi. Bowden’ın yaptığı açıklamalara göre Android uygulamaları bilgisayarlarda çalıştırmaya yarayan ekstra uygulamaların kullanımı, 2021 yılında resmen tarih olacak.

Çünkü ortaya atılan bazı iddialara göre Microsoft, Android uygulamaların kolayca Windows 10’da çalışmasını sağlayacak yeni bir özellik geliştirdi. Zac Bowden, konuyla alakalı aktardığı bilgilerde bu özelliğin nasıl işleyeceğine maalesef değinmedi. Ancak bu yeni özelliğin geliştirilme aşamasının sonuna geldiğini söyleyen Bowden, özelliğin 2021 senesinin başında Windows 10 kullanıcılarına sunulacağını ifade ediyor. Windows 10’un bu yeni özelliği ile ilgili detaylı bilgi almaya çalıştığını ifade eden gazeteci, yeni ayrıntıları sürekli olarak paylaşmaya devam edeceğini de vurguladı.

Üçüncü Taraf Sistemlere İhtiyaç Duyulmayacak

Eğer Samsung şirketine ait bir akıllı telefonunuz varsa, Windows 10 işletim sistemi ile Android uygulamalarınızı zaten kolaylıkla çalıştırmaktasınız. İki dev marka arasında ki ortaklık anlaşması, daha özgür bir deneyim sunulmasına zaten imkan tanıyor. Bu yeni özellik ise tüm Android ekosistemine yayılacak diyebiliriz. Yani akıllı telefonunuz Huawei’de olsa Oppo’da olsa 2021 yılında tüm kullanıcılar, Android uygulamalarını basit bir şekilde Windows 10’da çalıştırabilecekler. Bu özellikten sonra akıllı telefonların ve tabletlerin devri kapanıp yerini tekrar bilgisayarlara ve laptoplara bırakacağı düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap