İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Xiaomi’de Şarj Cihazlarını Çıkaran Markalar Arasına Katıldı!

Xiaomi’de Şarj Cihazlarını Çıkaran Markalar Arasına Katıldı!

xiaomi

Alay Etmişlerdi

Apple şirketi ile alay eden Samsung’dan sonra  Xiaomi markası da yeni modellerde şarj cihazı olmayacağı söyledi.

Teknoloji devi Apple uzun bir süre yeni model akıllı cihazlarından şarj cihazlarını çıkarmıştı. Bu durum hala devam ediyor. Apple markasının bu yaklaşımı ile özellikle Samsung şirketi çok dalga geçmişti. Yaptığı reklamlar ve sosyal medya paylaşımları ile Apple’ı alay konusu yapan Samsung markası da kendi telefonlarından şarj aletlerini kaldırdı.

Buna ek olarak Apple şirketi ile alay eden telefon markaları içinde Xiaomi’de yer alıyor. Fakat son aktarılan haberlere göre Xiaomi’de yeni model telefonlarından şarj aletlerini çıkaracak. Artık günümüzde birçok teknoloji devi tarafından şarj aletlerini çıkarmak sık sık yapılan uygulamalardan biri oldu.

Xiaomi markası, bugün Çin’in ünlü sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden bir paylaşımda bulundu. Şirket yetkilileri yaptığı açıklama Mi 11 serisinin şarj aleti olmadan satılacağını dile getirdi. Xiaomi, kutudan şarj aletini kaldırmasının nedeni olarak Apple şirketine benzer bir açıklama yaptı. Bu açıklamalara göre Mi 11 modelinin kutusunda yer alan şarj aleti çevreyi korumaya yönelik çağrılara katılmak içi çıkartıldı.

Bu uygulamanın en ilginç yanı da Xiaomi, iPhone 12 modeli tanıtıldığında Apple’ın kutudan şarj aletini çıkarmasına tepki gösteren Samsung markasına katılmıştı. Şirket, Twitter üzerinden yaptığı açıklama da Mi 10T Pro serisinin kutusunda şarj aletinin hâlâ var olduğunu belirtmiş ve ‘endişelenmeyin’ açıklamasını yapmıştı. Bu paylaşımdan haftalar geçtikten sonra Xiaomi de Apple markasının peşine takıldı ve kutusundan şarj aletlerini kaldırdı.

Xiaomi şirketinin de böyle bir yaklaşım içerisinde olması tahminen Xiaomi kullanıcılarını üzecektir. Diğer bir açıdan bu tutum, kutudan şarj aleti kaldırılmasının daha da sık bir şekilde kullanacağının bir ispatı olarak da belirtilebilir.

Dilerseniz ”Uber Geri Dönüyor!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir