İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Yeni Apple Watch Tasarımı

Yeni Apple Watch Tasarımı

Apple

İphone 12 Benzeri Tasarım

Bir tasarımcı Apple Watch konsepti ile iphone 12’i anımsattı.

Bir tasarımcı, Apple’ın sabit tasarım anlayışından da yola çıkarak düz kenara sahip bir Apple Watch’un nasıl görüneceğini paylaştı. Bu duruma göre Apple Watch Series 7, düz kenarlı yapısı ile görsel açıdan daha şık bir cihaz olsa da ergonomik açıdan diğer modellere göre biraz geride kalıyor

Amerika’lı teknoloji devi Apple, önce 2018 model iPad Pro’yu, şimdi de yeni iPhone 12 ailesi ile önceki düz kenarlı tasarım diline geri dönüş yaptı. Apple şirketinin Mac modellerinde ve Pro Display XDR’da da düz kenarlı bir konsept dilini tercih ettiğini biliyoruz. Buna göre düz kenarlı tasarıma sahip olmayan bir tane Apple ürünü kalıyor: Oda Apple Watch.

Apple’ın düz kenarlı bir saat modeli üzerinde çalıştığına dair herhangi bir kesin bilgi bulunmuyor fakat tasarımcı Wilson Nicklaus, Apple Watch Series 7 modeli için düz kenarlı bir tasarım gelmesi halinde nasıl görüneceğini düşündü ve oluşturduğu konsepti Twitter üzerindenpaylaştı.

Tasarımcı Nicklaus’nun konsepti Apple Watch Series 6 modelinin tüm tasarımını olduğu gibi korumaya devam ederken, yalnızca cihazın çerçevelerini iPhone 12 gibi düz hale getiriyor. Apple şirketinin sabit bir tasarım dili tercih etmek için ısrarını düşünürsek bir gün böyle bir Apple Watch modeli ile karşılaşma şansımızın olmadığını söyleyemeyiz.

Düz kenarlı bir Apple Watch modelinin ilgi çekici göründüğünü inkar edemeyiz ancak söz konusu konseptte bazı soru işaretleri de var. Zira gün içinde elimiz hareket ettikçe saatin köşeleri, bileğimize temas edecektir. Düz kenarlı bir Apple Watch modelinin sivri köşeleri, bu gibi durumlarda tüketicileri oldukça rahatsız edebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap