İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Efsane Olmuş En İyi Netflix Dizileri

Efsane Olmuş En İyi Netflix Dizileri

Efsane Olmuş En İyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix dizileri ile yazımıza başlarken, önereceğimiz bu diziler; alışkanlık yapacak ve aynı zamanda da dizi karakterleriyle bir bütün olacağınızı da şimdiden söyleyelim. Zamanının büyük bölümünü ev ortamında geçirenler ya da boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek isteyen kişiler, mutlaka bu dizileri izlemeli! Bir süre sonra; dizi karakterlerinin isimlerinin dilinize dolandığını fark edecek ve izlemekte olduğunuz bu dizilerin bitmesini asla istemeyeceksiniz.

Bu yazımızda Netfliz dizileri arasından zorlu bir seçim yaparak; The Breaking Bad,  Stranger Things ve Prison Break dizilerine yer vereceğiz. Bu üç seri; gelmiş geçmiş en iyi netflix dizileri arasına girmeyi başarmış ve en önemli yapıtlar arasına yerleşmiştir.

En İyi Netflix Dizileri Hangileri

En iyi Netflix diziler hangileri mi? Diyorsunuz.. İşte, detaylar:

The Breaking Bad

The Breaking Bad
The Breaking Bad

Breaking Bad, şu ana kadar izlemiş olduğunuz tüm dizilerin tahtını sallayacak, izledikten sonra ise asla unutamayacağınız, uzun süre etkisi altında kalacağınız unutulmaz diziler arasında yer alıyor. Konusu ise;  50 yaşındaki Walter White, bir lisede kimya öğretmenliği yapan, namuslu ve mülayim bir adamdır. Bir gün kanser olduğunu öğrenmesinin üzerine; ailesini ortada bırakmamak adına eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girer ve oldukça kısa süre içerisinde uyuşturucu işinde bir dev haline gelir. Dizi toplamda 5 sezondur ve her bir bölüm yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Stranger Things

Stranger Things
Stranger Things

İzleyicisine 80’leri eğlenceli bir şekilde yansıtan Stranger Things, fantastik-korku türünde başarılı yapımlardan biridir. Dizide; Hawking kasabasında, Will isimli bir çocuğun kaybolması ile birlikte bir takım fantastik ve gizemli olaylar cereyan etmeye başlar. Arkadaşları bu gizemi çözmeye çalışırken, aileleri de tuhaf olaylar yaşayacaktır. Her bölümün ardından bir diğerini merak edecek, bir günde bir sezonu bitireceksiniz. Şu ana kadar dizinin 3 sezonu yayınlanmıştır. Kasım 2020’de ise 4.sezonun yayınlanacağı belirtilmiştir. Bölümlerin ortalama yayınlanma süresi 50-55 dakika arasıdır.

Prison Break

Prison Break
Prison Break

Prison Break, hapishaneden büyük kaçış planını anlatan soluksuz izleyeceğiniz bir best of diziler arasında yer alıyor. Olayların büyük bir bölümü Fox River isimli bir hapishanede geçmektedir. İşlemediği bir cinayet sebebi ile hapishaneye giren Lincoln Burrows’un tek kurtarıcısı; kardeşi Michael Scofield olacaktır. Amansız bir kaçış planı ve onu takip olaylar silsilesi… Michael Scofield, abisini Fox River hapishanesinden kaçırabilecek midir? En sevdiğiniz dizi olmaya aday bir yapım. Dizi toplamda 5 sezondan oluşmaktadır. Her bölüm 45 dakika civarıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap