1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Son Dakika: Papara Google Play’den Kaldırıldı!

Son Dakika: Papara Google Play’den Kaldırıldı!

Papara

Papara’ya Neler Oluyor?

Yerli ödeme sistemi olan Papara’nın neden kaldırıldığına dair henüz net bir açıklama gelmedi.

Ülkemizde ki en popüler ödeme sağlayıcılarından biri olan Papara’nın Google Play’den kaldırılmasına dair henüz net bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmazken birçok papara kullanıcısı da platformu sosyal medyada şikayet yağmuruna tuttu.

Yerli ödeme sistemi Papara son zamanlarda oldukça popüler ödeme araçlarından biri haline geldi. Özellikle freelancerlar tarafından sıkça tercih edilen şirket son günlerde ilginç olaylara sahne oluyor. Papara kullanıcılarından gelen şikayetlere göre sistemde son zamanlarda para aktarma işlemleri yapılırken sorun yaşanıyor.

Tüm bunların üzerine sistemin Google Play’den kaldırılması da adeta gündeme oturdu. iOS kullanıcılarının App Store üzerinden indirdikleri Papara sistemine şuan Google Play’den ulaşılamıyor.

Şirkete ait mobil uygulamanın Google Play’den neden kaldırıldığı ise henüz netliğe kavuşmadı. Ek olarak şirket de bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Twitter üzerinden yapılan araştırmalarda, konuyla ilgili Papara’ya ulaşan kişilere”Merhaba, teknik ekiplerimize sorun iletilmiştir. Google Play üzerinden uygulamamızı en kısa süre içerisinde indirebileceksin. İlginiz ve anlayışınız için teşekkürler.” denildiği görülmektedir.

Papara şirketine yönelik kullanıcı şikayetleri içinde oldukça ilginç sorunlar bulunuyor. Bazı Papara kullanıcıları, para aktarırken problemler yaşadığını söylerken bazıları da hesaplarının  kısıtlandığını söylüyor. Oysa ki yerli bir ödeme sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren Papara, yaptığı geri ödemeler ve herhangi bir ücret kesmemesi sebebiyle kullanıcıların favorileri arasında yer alıyordu.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler ise genellikle ”Hesabım askıya alındı ve kısıtlandı”, ”Google Play’de neden mevcut değilsiniz?”, ”Para aktarma da problem yaşıyorum” gibi mesajlar oldu. Gelen  şikayetlerin ardından şirketin açıklamaları ise merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”Yerli Kripto Para Borsası Paribu Çöktü!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir