1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Sosyal Medyada Viral Olan Apple Otomobil Videosu Sahte Çıktı!

Sosyal Medyada Viral Olan Apple Otomobil Videosu Sahte Çıktı!

apple

Mercedes-Benz Çakması Çıktı

Apple şirketinin yeni arabası diyerek sosyal medyada yayılan araç videosu Mercedes-Benz’e benzetilmeye çalışılan bir otomobil çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Apple şirketine ait olduğu belirtilen araç videosu sosyal medya da gündem olmuştu. İlgili video on binlerce kez paylaşıldı ve beğeni yağmuruna tutuldu. Ancak işin aslının tam olarak öyle olmadığı söylendi. Yuvarlak tekerlek yapısı bulunan araç park sorunu yaşamayan yüksek teknolojiye sahip bir otomobil olarak görünüyordu.

Kasa tipi açısından neredeyse tıpa tıp Mercedes modellerine benzemesi de akıllarda bazı soru işaretlerini oluşturmuştu. Son aktarılan bilgilere göre aracın Apple arabası projesi ile ilgili olmadığı ve videonun tamamen sahte olduğu belirtildi. Bu tip bir açıklama zaten birçok kişi tarafından bekleniyordu desek yalan olmaz. Otomobil Mercedes’e çok fazla benzemesi sebebi ile zaten büyük bir şüphe uyandırmıştı.

Apple’a Ait Olduğu Söylenen Otomobilin Videosu

Videoda gösterilen otomobil tasarım açısından gerçekten de çağımızın ötesinde bir teknolojiye sahip olarak görülmüştü. Videoda, aracın sürücü indikten hemen sonra kendi kendini pratik bir şekilde park etmesi gibi görüntüler bulunuyordu ve otomobilin tekerlekleri sadece öne ve geri değil, ek olarak yan kısımlara da gidebilecek şekilde geliştirilmişti. Hem tasarım hem de bu yüksek teknolojik özellikler göz önünde bulundurulduğunda, Apple şirketinin böyle bir araç çıkaracak olması son derece inandırıcı olmuştu demek mümkün. Meraklılar, bu otomobilin Apple şirketinin sır gibi sakladığı Project Titan olduğuna gerçekten inanmaya başlamıştı.

Fakat videoyu izlediğinizde otomobil kendini net bir şekilde belli ediyor. Arabanın, 2013 senesin de duyurulan Gran Turismo 6 oyununda bulunan Vision AVTR konseptine sahip bir Mercedes-Benz AMG modeline benzetilmeye çalışılan otomobil olduğu ortaya çıktı. Bunun yanı sıra Apple şirketine yakın kaynaklar tarafından aracın 2024 senesinden önce çıkmayacağı da belirtilmişti. Bu video birçok kişi de büyük heyecan uyandırsa da otomobili biraz daha beklemek gerekiyor.

Dilerseniz ”Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir