İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Yapay Zeka Yazılımı Anonymizer

Yapay Zeka Yazılımı Anonymizer

anonymizer

Kısmen Başarılı

Bir firmanın, kişinin ya da grupların profil fotoğraflarınızı kullanarak yüz tanıma işlemi yapmasından endişe duyuyorsanız Anonymizer yazılımı tam da siz göre!

Şu an için çok da başarılı olduğu söylenemez ancak Anonymizer yazılımı, yapay zekâ desteğiile gerçek görsellerinizi kullanarak sahte fotoğraflar oluşturabiliyor. Yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalışan firmaların y a da hackerların online paltformlarda ki fotoğraflarınızı ele geçirmesinden endişe duyuyorsanız Anonymizer isimli yeni bir yazılım, tam da ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte diyebiliriz.

Sahte Profil Resimleri Oluşturabiliyorsunuz

Bahsi geçen yapay zekâ aracı, Generated Media firmasının kendi stüdyolarında çekmiş olduğu on binlerce fotoğraf ile tasarlandı. Sistem, söz konusu fotoğrafları meydana çıkarmak için yeni örnekler ortaya çıkaran bir dönüştürücü desteği ile bunların gerçeğe ne derece yakın olduğunu ayrıntılı olarak analiz eden bir ayırıcıdan faydalanıyor. Bu süreç bittiğinde sistem, insanlara gerçeğe yakın bir profil fotoğrafı oluşturmuş oluyor ya da en azından bunu başarmak için çabalıyor.

Sistemi kullanmak için dümdüz bir şekilde ileriye bakmanız ve fotoğrafı çekmeniz yeterli oluyor. Yapay zekâ aracı, size benzeyen 20 çeşit fotoğraf oluşturarak bunlardan birini seçme imkanı tanıyor. Bu şekilde sosyal medyada bulunan profil resimleriniz, yapay zeka sistemi tarafından oluşturulmuş bir görsel olabilir. Bu konuda açık olmak gerekirse yaptığımız denemeler sonucunda Anonymizer sisteminin başarılı işler ortaya çıkardığını söylemek çok da mümkün değil.

Generated Media şirketi de bu durumu şimdilik kabul etmekte ve aracı geliştirmeye devam edeceğini belirtmektedir. Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Anonymizer görsel aracını denemek isterseniz generated.photos/Anonymizer web sitesine girebilirsiniz. Buradan birçok deneme yaparak ortaya çıkan sonuçları inceleyebilirsiniz. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi beklentiniz çok da fazla olmasın.

Yorum Yap

Yorum Yap