1. Ana Sayfa
  2. YAŞAM
  3. Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

sokağa çıkma yasağı

4 Gün Kesintisiz

Cumhur Başkanı tarafından yapılan açıklama ile yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısından sonra korona virüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre yılbaşı gecesinden sonra 4 günlük kesintisiz sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında alınan sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve kapsamının genişletildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , alınan yeni sokağa çıkma yasağı kararının ayrıntılarını açıkladı. Alınan bu yeni karara göre yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün boyunca kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Alınan tedbirlerle beraber dünya genelinde bir çok yere göre Türkiye’deki hasta ve vefat sayısının oldukça azaldığını söyleyen Erdoğan, “Elden edinilen kazanımların güçlü tutmak için sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak saat 5.00’e kadar aralıksız uygulanacaktır” dedi.

Ayrıca dünyadaki aşı çalışmaları ve Türkiye’deki aşı çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda buluna Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışından alınan aşının en kısa sürede halka sunulacağını söyledi. Tayyip Erdoğan, bunun yanında bahar aylarında da yerli aşıya kavuşulacağını belirtti.

Korona virüsle ilgili gelişmeler hakkında da açıklama yapan Erdoğan, “Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesi bizden daha kötü durumda olması ülkemizin virüsle mücadele konusunda geride değil tam tersine ilerde olduğunun ispatıdır. İnşallah bu mücadelemizi de başarıyla sonuçlandıracağız ve aydınlık geleceğimize doğru yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şu an Covid-19 salgının dünya genelindeki ilerleyişine bakıldığında 72 milyondan fazla insana bulaştığı ve 1,6 milyondan fazla insanın vefat ettiği görülüyor. Ülkemizde ise açıklanan 1,8 milyon vaka sayısıyla dünyada en fazla vakanın görüldüğü 6. ülke konumunda yer alıyor. Türkiye, vefat sayısına bakıldığındaysa en çok can kaybının olduğu 19. ülke olarak görülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap