1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Google ve Youtube Çöktü!

Google ve Youtube Çöktü!

Google

Google’dan Açıklama Geldi

Google şirketi kısa süreli çöken hizmetleri için açıklama yaptı.

Teknoloji devi Google şirketi, başta YouTube olmak üzere birçok Google servisinin gün içerisinde belirli bir süreliğine çökmesi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaşanan aksiliğin teknik problemlerden kaynaklandığını belirten şirket, sorundan etkilenen herkesten özür diledi.

ABD merkezli teknolojinin dev ismi Google, gün içerisinde büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. YouTube platformu başta olmak üzere Google Drive, Gmail, Google Dokümanlar, Google Arama, Google Meet, Google Play,  Google Haritalar, Google Home ve diğer Google hizmetlerinin kısa süre çökmesinin sonrasında kullanıcılar, yaşanan sıkıntının nedenini merak etmeye başladı.

Gün içerisinde Google basın dairesinden Sputnik kanalına yapılan açıklamada, teknik problemler nedeniyle hizmetlerin çöktüğü, daha sonra  tüm Google hizmetlerinin tekrar çalışmaya başladığı belirtildi.

Google şirketinden yapılan açıklamada, “Bugün, dahili depolama kotasındaki teknik sorunlar sebebiyle kimlik doğrulama sisteminde bazı aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını zorunlu kılan hizmetler, yüksek sorun katsayısı verdi. Şu anda tüm hizmetler tekrar çalışmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ek olarak yaşanan teknik sorundan etkilenen herkesten özür dileyen Google şirketi, bu durumun bir daha yaşanmaması için sürekli olarak çalıştıklarının da altını çizdi.

Google hizmetlerine bir süre boyunca girilememesi, kullanıcıların aklına Türkiye’de hizmetlere ilişkin bir kısıtlama yapılıp yapılmadığı konusunu akıllara getirdi. Fakat kısa süre sonra teknik problemin dünya genelinde yaşandığı, Avrupa ağırlıklı olduğu ve Türkiye’ye ilişkin özel bir kısıtlama sorunu bulunmadığı ortaya çıktı.

Yorum Yap

Yorum Yap