İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. iOS 14.3 Güncellemesi İle İşler Karıştı

iOS 14.3 Güncellemesi İle İşler Karıştı

iOS

Büyük Sorun!

iOS 14.3 Güncellemesi yapan kullanıcılar kablosuz şarj etme konusunda sorun yaşadıklarını belirtiyor.

Teknoloji devi Apple şirketi, birçok hata onarımı ve sistem iyileştirmesi içeren iOS 14.3 güncellemesini geçtiğimiz haftalarda iPhone kullanıcıları için hizmete sokmuştu. Apple Fitness+ ve ProRAW gibi ekstra özellikleri de içinde barındıran güncelleme, görünüşe göre şarj sistemi konusunda kullanıcılara bir takım sorunlar çıkartıyor.

Uzmanlar tarafından paylaşılan son raporlar, iOS 14.3 güncellemesini alan iphone kullanıcılarının kablosuz şarj konusunda bazı sorunlar yaşadığını gösteriyor. Paylaşılan raporlara göre yeni güncellemeyle beraber çok sayıda üçüncü taraf kablosuz şarj cihazı artık iPhone akıllı cihazları şarj etmiyor.

Bu problemlerden yalnızca üçüncü taraf kablosuz şarj cihazlarının olumsuz etkilendiği belirtilirken, Apple şirketi ise konuya dair herhangi bir net açıklama paylaşmadı. Bu sebeple sorun için bir düzeltme yayınlanıp yayınlanmayacağı ya da Apple’ın bu durumu bir problem olarak kabul edip etmeyeceğini kimse bilmiyor. Bunun yanında tüm üçüncü taraf manyetik kablosuz şarj aletlerinin bu sorundan etkilenmediği ve sadece bazı kablosuz şarj çözümlerinde bu sorunla karşı karşıya kalındığı ifade edildi.

Apple şirketi, iOS 14.3 güncelleme işlemlerinde cihazın kablosuz olarak şarj edilememe probleminin ve MagSafe Duo şarj cihazının iPhone’u maksimum gücün altında kablosuz bir şekilde şarj etmesi probleminin çözüldüğünü belirtmişti.

Geçtiğimiz haftalarda paylaşılan iOS 14.3 güncellemesiyle beraber iPhone 12 Pro ve Pro Max modeller için ProRAW formatında fotoğraf çekme ve Apple Fitness+’ın yanında gizlilik, hava durumu, sağlık, Safari ve TV sisteminde de bazı ufak değişiklikler yapılmıştı.

Dilerseniz ”Xiaomi’de Şarj Cihazlarını Çıkaran Markalar Arasına Katıldı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir